HAPPY BIRTHDAY Mr Gallegos!

This post is also available in: angielski

80-te urodziny Eligio Stevena Gallegos w Konstancji w Niemczech, 14 marca 2014r.

<<<<zobacz galerię zdjęć>>>>

Konstancja to naprawdę piękne niemieckie miasto położone nad równie pięknym Jeziorem Bodeńskim, ale jazda autokarem 20 godzin nie należy do przyjemności. Po co więc pchać się taki kawał drogi?

WP_20140315_003

Czy nie przejechalibyście na drugi koniec świata gdyby zaprosił was wasz ukochany dziadek na swoje 80-te urodziny? Ja się tak czułam jadąc te 20 godzin i wiele innych osób, wszystkie które tam przyjechały z różnych zakątków świata – nie tylko z Niemiec i Austrii i Szwajcarii, ale też z Danii, Szwecji, Czech, Macedonii, a nawet ze Stanów Zjednoczonych.

Group

Towarzystwo było naprawdę kolorowe i internacjonalne, a wszyscy mieli to samo poczucie, że są na urodzinach ukochanego Dziadka. Dziadka, któremu zawdzięczają powrót do samych siebie, który każdemu z nich potrafi poświęcić uwagę i każdego z nich pamięta.

Całe zgromadzenie zaczęło się warsztatami Żywej Wyobraźni i powiązań, kontaktów. Kontaktu ze sobą samym wewnątrz siebie, kontaktu z osobami, które nas otaczają i kontaktu ze światem dalszym, zewnętrznym.

Wiele było wzruszających historii o potrzebie kontaktu z wewnętrznym dzieckiem, ale też pojawił się wątek połączeń i zrozumienia energii kobiecej i męskiej. Ja w mojej wizualizacji podróżowałam z łąwicą ryb, które pokazały mi, że ławica ma jedną świadomość i że to czego szukam teraz to inni ludzie o podobnych przekonaniach, podobnym zapatrywaniu na świat.
W pewnym momencie cała ta grupa rybek obróciła się pyszczkami do mnie, do mojego ciała, które już nie było ciałem ryby, a po prostu moim ciałam i zaczęły mnie jakby masować pyszczkami, co dało tak przyjemne odczucia jakbym była dzieckiem w łonie matki. To poczucie pozwoliło mi też zrozumieć, że jeśli chcę mieć dobry kontakt z innymi – potrzebuję mieć dobry kontakt ze sobą, z każdym najmniejszym elementem mnie samej. To dało mi dużo odwagi.

A ta odwaga zaraz mi się przydała, bo Steven wraz z Mayaną z Austrii ogłosili, że już w przyszłym 2015 roku odbędzie sie Festiwal Żywej Wyobraźni w Polsce, który ja będę organizować (przy wsparciu PraPełni i Reni Mazur-Ponikiewicz). Normalnie w takiej sytuacji nie wiedziałabym co powiedzieć przed ponad 100 osobami, ale tym razem nie miałam z tym problemu, ważne było moje poczucie, a nie słowa, które wypowiadam.

I myślę, że właśnie to moje dobre samopoczucie sprawiło, że ogromna rzesza osób zainteresowała się Festiwalem, sporo z nich zaproponowało też już warsztaty, które mogą poprowadzić – warsztaty łączące Żywą Wyobrźnię z muzyką, tańcem, dramą, metodą Feldenkreisa i wiele innych. Zapowiada się naprawdę ciekawie!

A wieczorem była impreza, na której nawet nasz 80-letni dziadek Steven tańczył, był tort i wiele śmiechu i zabawy.

Eligio Stephen Gallegos

Eligio Stephen Gallegos

 

<<<<zobacz galerię zdjęć>>>>